پست آموزشی

خود را قدرتمند سازید ، ترفندهای موفقیت

زندگی اغلب صحنه ی نبرد است . باید برای آنچه میخواهید مدام بجنگید. همه خواهان پیروزی اند، اما تعداد اندکی پیروز می شوند و از این میان هم، باز اندک تر میتوانند پیروی شان را حفظ کنند. برای برنده شدن اگر به استراتژی فکر شده ای مسلح باشید نیروی چندانی لازم نخواهید داشت و این توانایی استراتژیک است که هنر رزم و ترفندهای موفقیت را شکل می دهد. برای برنده شدن باید مثل درخت بامبو بود. در این سری مقالات از این تشبیه بیشتر هم استفاده خواهیم کرد. یک رزمجوی واقعی مانند بامبو خم می شود و در زمان موعود بدون آنکه شکسته شود دوباره برافراشته می شود.

اگر بخواهیم ساختار یافته تر روند رقابت و پیروزی را بررسی کنیم باید اهداف اصلی را مشخص کنیم و برای رسیدن به هر کدام ترفند های لازم را بیاموزیم.

در این مقاله ما سه هدف اصلی را مد نظر قرار می دهیم برای رسیدن به هر کدام سی و شش عدد از ترفندهای موفقیت مختلف را بررسی می کنیم.

هدف نخست: خود را قدرتمند کنید
ترفند۱: اسبِ خوب، خود را به پیش می راند.
شخصی که میخواهد قدرتمند شود، باید خود را از تمام تاثیرات دنیای بیرون آزاد کند. چنین شخصی نباید از دیگران درخواست لطف داشته باشد، چرا که این درخواست شخص را به آنان وابسته می کند. در ضمن نباید اجازه دهد احدی خود را در موقعیتی قرار دهد که او را به این سو و آن سو بکشاند و این چنین مانع رشد درونی یا بیرونی اش شود. شخص باید خود، سیر وقایع را تعیین کند.

استقلال شخص به او امکان می دهد تا آزادانه تصمیم بگیرد.

ترفند۲: صیقل دادن بسیار، هر چیزی را درخشان می کند.
آموختن حد و مرزی نمی شناسد و برای رسیدن به اهدافتان باید بسیار مطالعه کنید. شخصی که بسیار تلاش می کند و بر لذت این کار مداومت می ورزد، روزی به موفقیت خواهد رسید، حتا اگر در راهش از موانع و بد بیاری ها آسیب ببیند. ممکن است برخی بدون انجام دادن کار خاصی به موفقیت دست بیابند، اما آن موقعیت هیچ شهرتی برایشان نمی آورد و شهرت است که موفق را حتا موفق تر می کند.

ترفند۳: چشم های خود را باز کن تا چشم انداز صاف را باز هم دقیق تر ببینی.
هر امر جزیی و کوچکی ، هر اندازه هم بی اهمیت به نظر برسد، مهم است. هیچ چیزی بی معنا نیست، چرا که همه چیز به هم وابسته و درهم تنیده است. به همین دلیل، لازم است چشم هایتان را همواره باز بگذارید، چرا که تنها در این صورت می توانید اتفاقاتی را که دارند می افتند از صمیم قلب ستایش کنید. حتا به امور کوچک هم باید احترام گذاشت، امور بزرگ به توجه شما نیاز دارند.

ترفند۴: از چیزی بی ارزش استفاده کن تا چیزی ارزشمند را به دست بیاوری.
بیان لغات تهی، فایده ای عظیم برایتان دارد. چرا که آن وقت دیگران تمام سعی شان را میکنند تا پیشنهاد های بهتری بدهند و این چنین خود را در معرض تماشا می گذارند. با سرباز زدن از گفتن حرف های جدی، دیگران را وا می دارید تا حرف های خردمندانه بزنند که ممکن است بتوانید به نفع خودتان از آن ها استفاده کنید.

ترفند۵: هیچ وقت به دست راست نگو دست چپ چه چیزی پنهان کرده است.
اگر خود را چندان آماده ی انجام دادن کاری نکرده اید، اقدام خوب و هوشمندانه ای نیست که برنامه هایتان را افشا کنید. حتی وقتی خود را خوب آماده کرده اید هم افشای همه چیز احمقانه است. مهم است دستتان در انتخاب باز باشد تا بتوانید هنگام وقوع اتفاقات غیر منتظره، واکنش مفیدی نشان بدهید.

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر