پست آموزشی

 واقعیت های خواندنی درباره تتو

سازمان غذا و داروی آمریکا از همه مردم می خواهد پیش از تاتو کردن بدن خود راجع به آن فکر کنند. این سازمان معتبر می گوید اکنون در جامعه آمریکایی ایجاد نقش و نگار روی پوست بدن تبدیل به یک مد شده است که این مد بی خطر نیست. از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۶ این سازمان تقریبا ۴۰۰ گزارش مربوط به مشکلات ناشی از تاتو همچون عفونت های ناشی از جوهرهای تاتوی آلوده و حساسیت های آلرژیکی دریافت کرده است.

دکتر لیندا کاتز، مدیر بخش لوازم آرایشی و بهداشتی و رنگ های سازمان غذا و داروی آمریکا می گوید که نگرانی های بالقوه مربوط به تاتو که افراد را تحت تاثیر قرار می دهند شامل تاتوی غیربهداشتی و ناایمن و جوهر تاتو است. دکتر لیندا در یک کنفرانس خبری گفت: «در حالی که ابزار تاتوی ضدعفونی نشده و اعمال غیربهداشتی در حین تاتو  کردن می توانند موجب عفونت های خطرناکی شوند، خود جوهر تاتو نیز می تواند منجر به عفونت های خطرناکی شود، مخصوصا اگر جوهر تاتو آلوده به باکتری یا کپ باشد.»

جوهر پرخطر 

دکتر کاتز می گوید: «استفاده از آب غیراستریل برای رقیق کردن ماده های رنگی یکی از عوامل مرسوم ایجاد عفونت های ناشی از تاتو است، هر چند این عامل تنها عامل عفونت های ناشی از تاتو محسوب نمی شود.» او اضافه می کند هیچ روش مطمئن یا خطاناپذیری وجود ندارد که بی خطر بودن جوهر تاتوی استفاده شده را ثابت کند. او می گوید: «حتی اگر جوهر تاتو در یک ظرف مخصوصی مهر و موم شده باشد و روی برچسب ان عبارت «استریل» نوشته شده باشد باز نیز امکان دارد که جوهر آلوده باشد.»

واقعیت های خواندنی درباره تتو 

نتایج تحقیقات نشان می دهند بعضی ماده های رنگی استفاده شده در جوهر تاتو همان ماده های رنگی هستند که در جوهر پرینترهای رنگی یا رنگ های مخصوص ماشین استفاده می شوند. سازمان غذا و دارو هنوز ماده های رنگی مورد استفاده در جوهر تاتو و دیگر وسایل آرایشی و بهداشتی را مورد تایید قرار نداده است.

عوارض تاتو

ایجاد تاتو روی بدن عاری از خطر نیست

منبع:بیتوته

درباره نویسنده

Avatar

رضا گشتاسبی

ارسال نظر