دنیای لوازم الکترونیک

نمایشگر گلکسی S7 Edge از سوی SID به عنوان «صفحه‌نمایش سال» انتخاب شد

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی SID، نمایشگر AMOLED انعطاف‌پذیری که شرکت سامسونگ نمونه‌ آن‌را در گلکسی S7 Edge (نقد و بررسی اختصاصی آن‌را در این لینک بخوانید) به کار گرفته است؛ یکی از دو نمایشگر برتر برای دریافت جایزه «صفحه‌نمایش سال» خواهد بود. در رابطه با این جایزه، باید اشاره کرد که نمایشگرهایی با پیشرفت‌های فنی قابل‌توجه و ویژگی‌های برجسته از سوی انجمن Information Display برای دریافت این عنوان انتخاب می‎شود.

شرکت سامسونگ دیسپلی (کسب‌وکار تولید پنل‌های صفحه‌نمایش سامسونگ) سابقه خوبی در تولید نمایشگرهای OLED انعطاف‌پذیر دارد. یک نمایشگر AMOLED دارای انحنا در سال ۲۰۱۳، عنوان «صفحه‌نمایش سال» را دریافت کرد و دو سال بعد، یک پنل AMOLED خمیده موفق به دریافت این عنوان شد.

نمایشگر گلکسی S7 Edge از سوی SID به عنوان «صفحه‌نمایش سال» انتخاب شد

در رابطه با شیشه به‌کار گرفته شده در گلکسی S7 Edge نیز، عنوان شده است که نمایشگر دارای فرم مناسب بوده؛ انحنای آن طبیعی و جذاب به‎نظر می‌رسد و جای‌گیری آن در دست به دلیل تغییرات صورت‌گرفته، بسیار خوب است. طرح مداری که شرکت سامسونگ از آن برای نمایشگر استفاده کرده است، باعث شده تا فضای مرده در لبه‌ها به تنها ۱٫۰۹ میلی‌متر برسد. این عدد، نشان می‌دهد که حاشیه‌های اطراف نمایشگر به کم‌ترین حد ممکن رسیده و در تاریخ محصولات پیشین شرکت سامسونگ، بی‌سابقه است.

شرکت سامسونگ، جایزه خود را در روز چهارشنبه، ۲۴ می (۳ خرداد) در لس آنجلس دریافت خواهد کرد. علاوه‌بر سامسونگ که به دلیل نمایشگر منحصر به‌ فرد گلکسی S7 Edge برای دریافت عنوان «نمایشگر سال» انتخاب شده است، شرکت ال‌جی دیسپلی نیز با تلویزیون اولد Wallpaper با نمایشگر ۶۵ اینچی، جایزه مشابهی را از SID دریافت خواهد کرد.

منبع:جی اس ام

درباره نویسنده

Avatar

پیمان ساعی

ارسال نظر