مقالات وردپرس

آموزش رفع خطای Syntax Error در وردپرس

سلام؛ آموزش های زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که شما را در جهت بهبود عملکرد و افزایش امکانات سایت یاری می کنند. اما این آموزش ها اغلب به شما می گویند کدی را به قالب یا یکی از فایل های وردپرس خود اضافه کنید. این کد ها اگر به صورت درست و اصولی در فایل مقصد قرار نگیرند، موجب نمایش خطای Syntax Error می شوند. کاربران تازه کار معمولا در مواجه با این ارور گیج می شوند و نمیدانند باید چه کار کنند. قطعا شما اولین کسی نیستید که با اروری مشابه “Syntax error, unexpected…” مواجه می شوید و همچنین آخرین نفر هم نیستید. بنابراین خودتان را ناراحت نکنید و حتما این آموزش را تا انتها بخوانید. قول می دهیم خیلی راحت مشکل را حل می کنید.

استفاده از قواعد درست و اصولی برای جلوگیری از خطا

رفع ارور Syntax Error در وردپرس

در ابتدای کار حتما مقاله نحوه قرار دادن کد در فایل functions.php را مطالعه کنید. این مقاله اغلب اشتباهات رایج کاربران تازه کار هنگام اضافه کردن کد به فایل functions.php قالب را بیان می کند و همچنین شیوه درست انجام این کار را به شما یاد می دهد. همانطور که میدانید اضافه کردن کد به فایل functions.php به صورت غیر اصولی و اشتباه، باعث به وجود آمدن خطای Syntax Error می شود. پس حتما باید بدانید که شیوه صحیح انجام این کار به چه صورتی است تا بتوانید مشکل را رفع کنید.

معمولا یک خطای کوچک هنگام درج کد در این فایل، مثل فراموش کردن یک کاما، یا درج نامناسب براکت ها و … باعث نمایش ارور می شود. حواستان به همه این چیز ها باشد.

رفع خطای Syntax Error با استفاده از دسترسی مستقیم به هاست

زمانی که چنین خطایی در سایت شما به نمایش در می آید، نمیتوانید به پنل مدیریت سایت خود دسترسی داشته باشید و بنابراین نمیتوانید از طریق بخش ویرایشگر قالب وردپرس خطا را برطرف کنید. پس باید مستقیما از طریق هاست خود وارد فایل منیجر شده و فایلی که خطا در آن رخ داده را ویرایش کنید. البته توسط یک نرم افزار FTP هم می توانید چنین کاری را انجام دهید.

وارد فایل منیجر هاست خود شوید و فایلی که باعث ارور شده را بیابید. نمیدانید کدام فایل این ارور را ایجاد کرده؟ خب کافیست به ارور نگاه کنید. نام فایل و آدرس دقیقش و همچنین شماره خطی که ارور را ایجاد کرده مشخص است.

شما میتوانید کدی که به تازگی اضافه کرده اید و باعث خطا شده را حذف کنید یا اینکه آن را به شکل صحیح و اصولی اش ویرایش کنید. سپس تغییرات را ذخیره کنید و وارد سایت خود شوید و یکبار رفرش کنید. اگر درست کد را ویرایش کرده باشید، سایت دوباره به درستی کار خواهد کرد.

امیدواریم مشکل شما برطرف شده باشد. اگر نشد حتما از قسمت نظرات به ما اطلاع دهید سعی می کنیم تا جای ممکن به شما کمک کنیم.

منبع:وردپرس

درباره نویسنده

Avatar

رضا گشتاسبی

ارسال نظر