دنیای سرعت

مزدا سه TCR در سال ۲۰۲۰ وارد مسابقات می شود

TCR یا TCR Touring Car به دسته ای از خودروها اطلاق می شود که از سال ۲۰۱۴ تاکنون در حال تولید هستند. این خودروها معمولا از نوع ۴ در سدان یا ۵ در هاچ بک بوده و مجهز به موتورهای دولیتری هستند. ظاهر کلی بدنه و سیستم تعلیق در خودروهای TCR بدون تغییر باقی می ماند، اما ترمزها تقویت می شوند و تجهیزات جانبی برای رعایت بهتر اصول آیرودینامیک به آنها افزوده می شوند تا برای مسابقات آماده شوند. تولید کنندگان مختلفی، از رنو و هوندا گرفته تا تویوتا و ام جی، خودروهای TCR مخصوص خود را دارند و این رده از مسابقات روز به روز در حال شلوغ تر شدن است.
مزدا به عنوان یکی از آخرین بازمانده ها، اعلام کرده که در سال آتی میلادی قصد ورود به این رده از مسابقات را دارد و مزدا سه TCR را در سال ۲۰۲۰ ، همگام با عرضه نسل جدید مزدا ۳ ، راه اندازی خواهد کرد. بخش موتور اسپرت مزدا، وظیفه توسعه و تولید مزدا ۳ TCR را بر عهده خواهد داشت. در حال حاضر این بخش دو پروژه فعال دارد، که یکی از آنها مربوط به توسعه خودرو ویژه مسابقات IMSA و دیگری یک نمونه اولیه برای Dpi است و از سال آتی، تمرکز خود را بر ساخت مزدا سه TCR خواهد گذاشت. مارکرلو لوتی، مسئول و مدیر مسابقات TCR، پیش تر اعلام کرده بود که در آینده برندهای شناخته شده تری به این مسابقات خواهند پیوست و اکنون، پس از هوندا و تویوتا، مزدا نیز به این مسابقات پیوسته است. به نظر می رسد با توجه به استقبال خوب برندهای ژاپنی از این سری مسابقات، در آینده شاهد برگزاری مسابقات TCR ویژه ژاپن باشیم.

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر