دنیای سرعت

نگاهی کوتاه به یاماها YZF‪-‬R3 مدل ۲۰۱۵

Yamaha YZF-R3

Yamaha YZF-R3

نمایش کلاس سطح ورودی موتورسیکلت اسپرت یاماها در AIMExpo سال ۲۰۱۴ باعث سورپرایز همگان شد.

زمانی که ما منتظر رونمایی یاماها YZF-R1 در نمایشگاه EICMA میلان بودیم٬ یاماها با رونمایی از مدل YZF-R3 در AIMExpo سال ۲۰۱۴ ما را شگفت زده کرد. اگر بخواهیم خیلی کوتاه از R3 صحبت کنیم٬ با یک موتورسیکلت اسپرت مقرون به صرفه٬ با طراحی ظاهری R یاماها طرف هستیم.

یاماها YZF‪-‬R3 مدل 2015

تمام مدل های یاماها در ماه فوریه برای فروش گذاشته خواهند شد. یاماها YZF-R3 ٬ ۴۹۹۰ دلاری از یک موتور مایع خنک ۳۲۱ سی سی موازی دوقلو استفاده میکند٬ که با تزریق سوخت جدید DOHC چهار سوپاپ به حرکت در می آید٬ و با سیلندرهای خارج و پیستون های فورج همراه شده است. نسبت تراکم آن ۱۱٫۲:۱ اعلام شده که اوج قدرت آن به ۱۰,۷۵۰rpm میرسد. علاوه بر این٬ این دوقلو جدید٬ از بالانسر(متعادلگر) و میل لنگ ۱۸۰ درجه بهره میبرد و سیلندر DiASIL آلمینیومی آن باعث پراکندگی حرارت میشود که مانع از دست رفتن اسب بخار این موتورسیکلت اسپرت میشود.

یاماها YZF‪-‬R3 مدل 2015

اسکلت و بازوی چرخش R3 جدید از استیل ساخته شده و Yamaha’s Derek Brooks گفته که ضریب طول بازویی به چرخ تقریبا با یاماها R1 یکسان است. این باعث میشود که وزن در مرکز این موتور قرار بگیرد و R3 را به یکی از بهترین موتورهای بازار از نظر فرمان دهی تبدیل کند. برای اینکه این موتور را حتی برای یک تازه کار بهتر کنند٬ وزن آن را به ۱۶۷ کیلوگرم رساندند.

حالا یک سوال میلیون دلاری برایمان پیش می آید: موتورسیکلت جدید یاماها YZF-R3 چطوری در دنیای واقعی قرار است با موتورهایی مانند کاوازاکی Ninja 300 و هوندا CBR300R کنار بیاید؟

Yamaha YZF-R3

Yamaha YZF-R3

قیمت جهانی (تومان): ۱۸,۴۰۰,۰۰۰

حجم موتور: ۳۲۱ سی سی

حداکثر سرعت: ۱۹۴ کیلومتر در ساعت

حداکثر قدرت: ۴۱٫۴۰ اسب بخار @ ۱۰۷۰۰ دور در دقیقه

منبع : موتوری ها

درباره نویسنده

علی محمدی تبار

علی محمدی تبار

سلام
دانشجوی مهندسی مکانیک هستم. خوشحالم که میتونم تو زمینه های تکنولوژی و خودرو اطلاع رسانی کنم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود.
مشتاق نظرات شما... .

ارسال نظر