پست آموزشی

نحوه تغییر THEMES در گوشی های سری GALAXY شرکت سامسونگ

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ
 با ورود گوشی های مدرن , سامسونگ تلاش خود را به کار برده است تا عیب و ایرادهایی که در رابط کاربری این شرکت یعنی Touchwiz وجود داشته است را از بین ببرد و در این کار نیز بسیار موفق ظاهر شده است . با این حال اگر شما هنوز هم از ظاهر و رابط کاربری خود ناراضی هستید می توانید آن را تغییر دهید .
Touchwiz به طور کلی دستخوش تغییر شده است و موارد مزاحم و آزار دهنده آن از بین رفته و بسیار سبک شده است . اما امکان دارد که این تغییرات برای بعضی از کاربران خوشایند نباشد . به همین دلیل است که کمپانی سامسونگ فروشگاه Theme خود را با عرضه گوشی  Galaxy S6 معرفی کرد و از آن موقع تا به حال آن را برای دارندگان گوشی های S6 Edge, Edge+ , Note 5 , S7 و S7 Edge در دسترس قرار داده است . اگر از ظاهر گوشی Galaxy  خود خسته شده اید وقت آن است که یک لباس رنگارنگ جدید را به تن آن کنید .
اولین کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت منوی Settings بروید . برای این کار قسمت اعلانات را به سمت پایین بکشید و بر روی آیکون چرخ دنده مانند ضربه بزنید .نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 1
در منوی تنظیمات به قسمت پایین بیایید تا گزینه Themes را بیابید و سپس بر روی آن ضربه بزنید .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 2
در این قسمت شما theme هایی که بر روی گوشی نصب کرده اید به نمایش در می آیند . اگر تا به حال هیچ theme نصب نکرده اید فقط یک گزینه آن هم گزینه Default را مشاهده خواهید کرد . در پایین این قسمت یکسری theme های پیشنهادی به نمایش در می آیند . اما اگر خواهان این هستید که از میان تنوع بیشتری به انتخاب بپردازید بر روی گزینه More Themes ضربه بزنید . این کار باعث می شود به قسمت Theme Store وارد شوید جاییکه Theme های شرکت سامسونگ در انتظار شما هستند .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 3

قبل از این که بخواهیم به چگونگی نصب Theme بپردازیم بهتر است که بگوییم در پایین قسمت زبانه ها (Categories, Featured, All)  گزینه Add the Theme store icon وجود دارد . اگر می خواهید از قسمت منوی نرم افزار ها بر روی گوشی خود مستقیم به Theme Store وارد شوید و به آن دسترسی سریع تری داشته باشید بر روی این گزینه ضربه بزنید . با ضربه زدن بر روی آن , گزینه مورد نظر ناپدید شده و یک آیکون جدید در قسمت منوی نرم افزار ها اضافه خواهد شد .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 4

خود قسمت Theme Store نیز به سه قسمت دیگر دسته بندی شده است . در قسمت Featured , Theme هایی که به نظر سامسونگ بهترین ها هستند به نمایش در می آیند . ما لزوما نباید به قضاوت شرکت سامسونگ آن هم در زمینه رابط کاربری اعتماد کنیم . اما با این حال می توانید در این قسمت مروری داشته باشید و ببینید که از چه چیزی خوشتان می آید . در آخر نیز این سلیقه شما است که Theme مورد نظر را انتخاب می کند .
اما با تمام این تفاسیر دیدن قسمت Featured هم چندان فکر بدی نیست به این دلیل که دائما در حال تغییر است و Theme های جدید در این قسمت قرار می گیرند که شامل Theme های محبوب ( پولی و رایگان ) نیز می شود . همچنین پیشنهاد های شگفت انگیز برای خریداری Theme ها نیز در این قسمت نمایش داده می شود .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 5

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 6

اگر دنبال یک چیز خاص می گردید برای مثال دنبال رنگ بندی و نوع خاصی از Theme هستید قسمت Categories بهترین جا برای شما است . در این قسمت ده ها گزینه مختلف وجود دارد تا در آن ها به جستجو بپردازید و مطمئنا آن چیزی را که به دنبالش هستید پیدا خواهید کرد .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 7

اگر هم می خواهید که تمام Theme ها را مشاهده کنید قسمت All را انتخاب نمایید . در این قسمت می توانید نحوه نمایش را به ترتیب محبوبیت (  popularity) , قیمت ( price ) و تاریخ عرضه ( recent ) مشخص نمایید .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 8

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 9

زمانیکه شما Theme مورد نظر خود را پیدا کردید بر روی آن ضربه بزنید تا منوی جزئیات باز شود . شما در این قسمت می توانید تصاویر بیشتری از Theme مورد نظر خود را مشاهده نمایید و دید بهتری از آن چه که قرار است نصب نمایید داشته باشید . theme ها فقط محدود به تغییر تصویر پس زمینه و آیکون ها نمی شوند و تغییرات بیشتری را به ارمغان می آورند .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 10
زمانیکه theme مناسب را انتخاب کردید بر روی گزینه Download ضربه بزنید این امر باعث دانلود و نصب theme می شود . زمانیکه دانلود و نصب آن به اتمام رسید پیغامی مبنی برتایید تغییر theme ظاهر می شود . برای اعمال تغییرات گزینه Apply را انتخاب نمایید .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 11

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 12
بعد از انجام مراحل بالا و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی theme جدید اعمال می شود و شما آماده کار کردن با گوشی خود با ظاهری جدید خواهید شد . اگر قصد برگشتن به  themeنصب شده قبلی خود را داشتید کافیست به منوی  theme ها رفته و  themeقبلی خود را از لیست مورد نظر انتخاب نمایید .

نحوه تغییر Themes در گوشی های سری Galaxy شرکت سامسونگ 13

منبع : آسارایان


درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر