پست آموزشی

چگونه WALLPAPER های مختلف را در اندروید ۷٫۰ NOUGAT در صفحه لاک اسکرین تنظیم کنید

چگونه Wallpaper های مختلف را در اندروید 7.0 Nougat در صفحه Lock Screen تنظیم کنید

این موقعیت برای تمام کاربران گوشی های هوشمند پیش آمده است که از دو wallpaper متفاوت خوششان آمده است و تصمیم گیری برای انتخاب سخت و دشوار شده است . کدام تصویر پس زمینه اولویت دارد ؟ چگونه و بر اساس چه معیاری تصمیم بگیریم ؟ یک جواب منطقی وجود دارد و آن این است که یک تصویر را برای  lock screen انتخاب کنید و دیگری را برای تصویر پس زمینه home screen گوشی هوشمند خود انتخاب کنید .
مشکلی که وجود داشت این است که اگر از اندروید خام استفاده نمایید این کار را نمی توانید انجام دهید و فقط از یک تصویر پس زمینه می توانید استفاده کنید و واقعا این امر غیر منطقی است .
جدا کردن تصویر پس زمینه صفحه lock و home امری است که اغلب تولید کنندگان شخص ثالث گوشی های اندرویدی همانند ال جی و سامسونگ از آن پشتیبانی به عمل می آورند . با عرضه اندروید نسخه ۷٫۰ با نام Nougat بالاخره می توانید در اندروید خام یا به عبارتی اندروید اصلی و عرضه شده گوگل از دو تصویر پس زمینه مجزا برای صفحه lock و home برای گوشی هوشمند خود استفاده نمایید . تنظیمات این ویژگی بسیار ساده است . تنها موردی که می توان به آن اشاره کرد این است که در حال حاضر این ویژگی فقط در لانچر Google Now که لانچر اصلی دستگاه های Nexus است پشتیبانی می شود . ( برای گوشی های اندروید اصلی و خام )
اگر در حال حاضر از لانچر متفاوتی استفاده می نمایید ( همانند لانچر بسیار خوب Nova   ) اصلا ناراحت نباشید . برای استفاده از این ویژگی می بایست لانچر خود را تغییر داده و از لانچر اصلی و اولیه  Google Now استفاده نمایید تصاویر پس زمینه را مشخص کنید و آن ها را تنظیم کنید سپس می توانید دوباره لانچر مورد نظر دیگر خود را راه اندازی کنید .تصاویر پس زمینه تنظیم شده جدید بعد از تغییر لانچر در جای خود باقی می مانند  فقط کمی کار شما زیاد می شود .
ما فرض را بر این می گذاریم که شما لانچر خود را به Google Now تغییر دادید و از آن استفاده می نمایید .
اولین قدم این است که دکمه home screen را برای مدتی نگه دارید , این کار باعث می شود منوی لانچرها باز شود . سپس بر روی گزینه Wallpapers ضربه بزنید .چگونه Wallpaper های مختلف را در اندروید 7.0 Nougat در صفحه Lock Screen تنظیم کنید 1

زمانی که منوی Wallpapers باز شد بین تصاویر جابجا شوید و تصویری را که می پسندید را انتخاب نمایید , اولویتی در انتخاب وجود ندارد .  شما می توانید تصویر مورد نظر را برای lock screen و یا home screen تنظیم نمایید . اگر تصویر مورد نظر شما در این منو یافت نشد می توانید با ضربه زدن بر روی گزینه My photos تصاویر مورد نظر خود را از حافظه داخلی گوشی به این لیست اضافه نمایید . زمانی که تصویر مورد نظر را انتخاب کردید بر روی ان ضربه بزنید و سپس گزینه Set wallpaper را از بالا سمت چپ صفحه انتخاب نمایید .

چگونه Wallpaper های مختلف را در اندروید 7.0 Nougat در صفحه Lock Screen تنظیم کنید 2
یک کادر محاوره ای باز می شود و از شما سوال می پرسد که این تصویر را می خواهید در پس زمینه Home screen استفاده نمایید یا در پس زمینه Lock screen استفاده نمایید یا این تصویر را می خواهید در Home screen and Lock screen ) ( هر دو استفاده نمایید انتخاب با خودتان است .

چگونه Wallpaper های مختلف را در اندروید 7.0 Nougat در صفحه Lock Screen تنظیم کنید 3

زمانیکه تصویر پس زمینه تنظیم شد می توانید دوباره مراحل بالا را تکرار نمایید و تصویر دیگری را برای تصویر پس زمینه دیگرخود انتخاب نمایید بعد از انجام این مراحل کار شما به اتمام می رسد .
اگر شما لانچر خود را برای استفاده از این ویژگی تغییر داده اید می توانید بعد از انجام مراحل بالا دوباره لانچر مورد نظر خود را اجرا کرده و از آن استفاده نمایید در حالی که تصاویر پس زمینه شما همانطور که آن ها را تنظیم کرده بودید باقی می مانند .

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر