پست آموزشی

رفع محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور

رفع محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور

امروزه شرکتهایی که تعداد کاربران زیادی دارند برای اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنند یک سرور قوی تهیه می کنند و بر روی آن یک ویندوز سرور ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ ریخته و به تعداد کارمندان و یوزر هایی که دارند دستگاه تین کلاینت تهیه کرده و وبرای هر یک از کاربران یک یوزر در سرور تعریف کرده و با اختصاص دادن پسورد منحصر به فرد برای آنها این اجازه را به کاربرانشان می دهند تا از طریق ریموت به سرور وصل شده و کار های روزمره حوزه فعالیت خودشان را انجام دهند ، اما متاسفانه در سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ محدودیتی وجود دارد که اجازه نمی دهد بیشتر از ۳ یوزر بطور همزمان به سرور ریموت زده و پیغام خطا می دهد .

رفع محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور

من در این آموزش قصد دارم یک راه حل ساده و بدون هزینه  به شما عزیزان برای رفع این مشکل معرفی کنم .
به صورت پیش فرض برای رفع این محدودیت یکسری کارها باید انجام شود که مستلزم هزینه می باشد و بنده به صورت مختصر هر کدام را معرفی می کنم .

راه حل اول خرید لایسنس از شرکت مایکروسافت که این لایسنس باز محدودیتهایی دارد از قبیل نحوه تهیه که چون نمایندگی در ایران وجود ندارد یک مقدار مشکل است ، یا محدودیت زمانی لایسنس که باید بعد از مدتی آنرا تمدید کنیم ، روش دیگر راه اندازی یک سیستم مجازی سازی به وسیله نرم افزار V center که آن هم حداقل دو سرور قدرتمند با هزینه بالا نیاز دارد .
اما یک میانبر بدون هزینه هم وجود دارد که من میخواهم به شما معرفی کنم ، استفاده از نرم افزار TSPLus .

رفع محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور 1

شما با این نرم افزار قادر خواهید بود بدون هیچ محدودیتی برنامه هاتون رو که روی سرور نصب شده در اختیار یوزر ها بگذارید ، می تونید برای هر یوزر یک نرم آفزار خاص را از روی سرور به آن یوزر اختصاص دهید تا وقتی کلاینت به سرور متصل شد بتواند با آن نرم افزار کار کند ( با Active Director سازگاری کامل دارد )و حتی می توانید به وسیله گوشی های هوشمند به سرور ریموت بزنید و این نکته مهم را هم باید متذکر شوم که  شما هیچ کار خاصی هم نباید انجام دهید و فقط کافیست نرم افزار را نصب کنید تا محدودیت یوزر از روی سرور شما برداشته شود ، فقط نصب نرم افزار و استفاده از آن به یک سری برنامه و پچ نیاز دارد که در زیر نحوه نصب آنرا برای شما توضیح می دهم .

ابتدا قبل از نصب TSplus نرم افزار Java Runtime Environment  را روی سرور نصب کنید (حتما از آخرین نسخه استفاده شود)

رفع محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز سرور 2

سپس آخرین نسخه نرم افزار TSplus را نصب کرده وآنرا کرک کنید لازم به ذکر است که بعد ازنصب هر یک از این برنامه ها ابتدا سیستم را ریست کرده و بعد اقدام به نصب برنامه یا کرک کنید .
البته یک سری پچ هایی هم لازم است که با یک سرچ ساده شما می توانید پچ های مورد نظرتان را در اینترنت پیدا کنید.

در پایان باید از جناب مهندس احمد عرفانیان تشکر کنم که من را در یادگیری و نوشتن آین آموزش برای شما عزیزان یاری کردند .

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر