پست آموزشی

آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت در IMESSAGE با پایین آوردن کیفیت تصاویر

 
آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت در iMessage با پایین آوردن کیفیت تصاویر

تصویر و عکسی که شما در iMessage می فرستید می تواند پهنای باند اینترنت زیاد و همچنین فضای زیادی از دستگاه شما را استفاده کند . اگر چه در ios 10 یک راهی وجود دارد که اگر نیازی به کیفیت و اندازه ی اصلی تصویر ارسالی ندارید می توانید اندازه تصاویر را کوچک کنید .  اپراتور های ارائه دهنده سیم کارت , اینترنت سیم کارت را بسیار گران ارائه می دهند و شما از این سرویس ها با برنامه ریزی استفاده می کنید . شما به احتمال زیاد عکس ها و تصاویری را با دوستان و آشنایان از طریق iMessage شرکت اپل به اشتراک می گذارید اما دلیلی وجود ندارد که برای ارسال هر عکس ۱ الی ۲ مگابایت از حجم خود را استفاده نمایید . مخصوصا اگر تصویری باشد که نیازی به ذخیره آن ندارید . دو تصویر نشان داده شده در تصویر بالا در پیغام ارسالی بسیار شبیه به هم هستند اما اندازه و حجم این دو تصویر خیلی با یکدیگر تفاوت دارند . با ما همراه باشید .

آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت 1
البته اگر تصویری را که می خواهید ذخیره نمایید برای مصارفی چون چاپ , استفاده در قاب عکس و ….. قرار است استفاده شود بهتر است که تصویر را با اندازه و حجم اصلی بفرستید . اما این روش برای تصاویری که بیشتر جنبه تفریحی دارد کاربرد دارد .
نکته : این ویژگی فقط برای پیغام هایی است که از طریق  iMessage برای دیگر دارندگان  iPhone فرستاده می شود .
در قسمت Home screen بر روی گزینه Settings ضربه بزنید .

آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت 1

در قسمت تنظیمات بر روی گزینه Messages ضربه بزنید تا وارد قسمت تنظیمات پیغام ها بشوید

آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت 2

در قسمت تنظیمات پیغام ها به سمت پایین آمده و بر روی دکمه جابجا شونده روبروی عبارت Low Quality Image Mode ضربه بزنید تا به رنگ سبز در بیاید . ( رنگ سبز نشات دهنده روشن بودن این ویژگی است ) . حال شما هر تصویری را که از طریق iMessage بفرستید حجم عکس و به پیامد آن کیفیت عکس پایین تر از حجم و کیفیت اصلی فرستاده می شود .

آموزش کم کردن استفاده از پهنای باند اینترنت 3

این ویژگی فقط یک مشکلی دارد و آن این است که با فعال کردن آن تمام عکس های فرستاده شده با حجم و کیفیت پایین تر فرستاده می شوند و تنظیماتی برای فعال کردن این ویژگی برای مخاطبین خاص وجود ندارد . هر زمانی که می خواستید تصویر را با کیفیت اصلی بفرستید موارد بالا را تکرار کرده و ویژگی مورد نظر را خاموش کنید . و هر زمان که خواهان فرستادن تصاویر با حجم کم تر بودید دوباره ویژگی مورد نظر را روشن نمایید .

 

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر