پست آموزشی

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز ۱۰

 
نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10
 تصور کنید که در حال گوش داده به یک موسیقی زیبا در کامپیوتر یا تبلت و یا لپ تاپ ویندوز ۱۰ خود آن هم از طریق هدفون هستید و در همین حال یکی از اعضای خانواده و یا دوستتان می خواهد آهنگ شما را به صورت همزمان از طریق اسپیکر گوش دهد .
تا به حال به این فکر کرده اید که استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز ۱۰ امکان پذیر است؟ باید بگوییم که بلی و این نکته را هم متذکر شویم که  استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز ۱۰ بدون نصب هیچ گونه برنامه اضافی امکان پذیر است . با ما همراه باشید .
( از این آموزش نیز می توانید برای گوش دادن همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز نسخه های ۷ و ۸٫۱ نیز استفاده نمایید . )
مرحله اول : هدفون خود را به کامپیوتر متصل نمایید و مطمئن شوید که اسپیکر ها نیز به کامپیوتر متصل هستند .
مرحله دوم : بر روی آیکون volume ( حجم صدا ) در گوشه پایین سمت راست صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Sounds را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای مربوط به آن باز شود . اگر آیکون volume ( حجم صدا ) در گوشه پایین سمت راست صفحه دسکتاپ  ( ناحیه مربوط به system tray قسمت taskbar ) نمایان نبود آموزش ارائه شده برای حل این مشکل را مطالعه نمایید .

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10 1

مرحله سوم : زبانه Playback را انتخاب کرده و در قسمت مربوط به این زبانه بر روی گزینه مرتبط با اسپیکر خود کلیک راست کنید سپس از منوی ظاهر شده گزینه  Set as Default Device را انتخاب نمایید تا مطمئن شوید اسپیکر شما به صورت پیش فرض اولین دستگاه پخش صدا باشد . اگر گزینه Set as Default Device وجود نداشت و یا به رنگ خاکستری بود ( رنگ خاکستری به معنای عدم دسترسی به گزینه است ) به احتمال زیاد اسپیکر در حال حاضر به صورت پیش فرض انتخاب شده است و نیازی به انجام دوباره این کار نیست .

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10 1

همچنین شما گزینه  Default Device  در پایین کادر محاوره ای را مشاهده می کنید که می توانید با انتخاب اسپیکر و کلیک بر روی این گزینه نیز اسپیکر خود را به حالت پیش فرض تنظیم کنید .

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10 2

مرحله چهارم : در این مرحله از کادر محاوره ای Sound زبانه Recording را انتخاب نمایید .

مرحله پنچم : بر روی گزینه مربوط به میکروفون و یا Stereo Mix کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب نمایید .

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10 3

مرحله ششم : در کادر محاوره ای مربوط به Microphone Propertis زبانه Listen را انتخاب کرده و بر روی مربع کوچکی که در کنار عبارت Listen to this device قرار دارد کلیک نمایید تا به حالت انتخاب شده در بیاید . و سپس در همین قسمت از منوی کشویی مربوط به قسمت  Playback through this device گزینه headphone را انتخاب نمایید .

نحوه استفاده همزمان از اسپیکر و هدفون در ویندوز 10 4

مرحله هفتم : بعد از انجام مراحل بالا بر روی گزینه Apply کلیک کرده و سپس می توانید صدای سیستم را به صورت همزمان از هدفون و هم از اسپیکر گوش فرا بدهید .

منبع : آسارایان


 

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر