مقالات تخصصی

رویای موبایل مایکروسافت؛ آیا این طرح نهایی سرفیس فون است؟

main-surfacephone-1تا این لحظه شایعات و خبرهای مختلفی از تلفن همراه هوشمند مرموز مایکروسافت که با نام سرفیس فون شناخته می‌شود، منتشر شده است. شایعات می‌گویند که این محصول سخت افزار قدرتمندی خواهد داشت و کاربران با تجربه‌ی بهتری از سیستم عامل ویندوز روی این گوشی مواجه می‌شوند.

سرفیس فون در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود.

امروز چند کانسپت مختلف از این گوشی به بیرون درز کرده  که توسط یک طراح لهستانی ساخته شده‌اند. در این طرح‌ها، گوشی جدید مایکروسافت همراه با قلم مخصوص و صفحه کلید فیزیکی همانند صفحه کلید تبلت‌های سرفیس پرو دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد که این گوشی ۶ اینچی است و صفحه کلید را می‌توان از آن جدا کرد. به نظر می‌رسد که این صفحه کلید برای کارهای مختلف مانند تایپ کردن و حتی تولید محتوا به کار می‌رود. در این طرح‌ها مشخص شده که گوشی مایکروسافت تقریبا هیچ لبه‌ای ندارد و صفحه نمایش تمام سطح گوشی را در بر گرفته است. روی این گوشی سنسور تشخیص اثر دیده نمی‌شود و دلیل آن هم این است که مایکروسافت سنسور تشخیص اثر انگشت را زیر صفحه نمایش گوشی قرار داده و کاربران کافی است انگشت خودشان را روی صفحه نمایش بگذارند تا قفل گوشی باز شود.

در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده از طرح سرفیس فون را ببینید:

 Microsoft-Surface-Phone-concept (2)Microsoft-Surface-Phone-concept (3)Microsoft-Surface-Phone-concept (4)Microsoft-Surface-Phone-concept

microsoft-surface-phone-concept-1

منبع:دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر