3133099-playstation

نام پلی‌استیشن برای بسیاری از ما گیمرها با کلی خاطره و لحظه‌های هیجان‌انگیز همراه است. کلی بازی هیجان‌انگیز و دوست داشتنی با کنسول‌‌های پلی‌استیشن بازی کردیم و بسیاری از بازی‌های مطرح امروز دنیا برای اولین‌بار روی این کنسول‌ها معرفی شدند. با پلی‌استیشن ۱  اولین قسمت از مجموعه Metal Gear Solid را تجربه کردیم. روی پلی‌استیشن ۲ با مجموعه‌ی God of War آشنا شدیم. روی کنسول پلی‌استیشن ۳ هم ماجراهای نیتن دریک در مجموعه‌ی Uncharted را پشت‌سر گذاشتیم و کنسول پلی‌استیشن ۴ هم هنوز اول راه است و کلی بازی خفن و جالب دارد.

همه‌ی این‌ها باعث شده تا سونی با پلی‌استیشن به بزرگ‌ترین شرکت سرگرمی دنیا تبدیل شود. خاطره ساز نسل‌ها و شکل دهنده‌ی بازی‌هایی که اگر پلی‌استیشن ساخته نمی‌شد، آن‌ها را نمی‌دیدیم. کنسول پلی‌استیشن ۱ در سال ۱۹۹۴ در کشور ژاپن عرضه شد و به سرعت به اولین کنسول بازی تبدیل شد که بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه از آن فروخته شد. کنسول پلی‌استیشن ۱ قرار بود توسط سونی و نینتندو ساخته شود، اما نینتندو از ساخت چنین کنسولی منصرف شد و سونی خودش تصمیم به ساخت این کنسول بازی گرفت. اتفاقی که خیلی هم خوشایند بود.

کنسول PlayStation از CD Rom دو سرعته بهره می‌برد و پردازنده‌ی یک هسته‌ای داشت. این دستگاه دوست داشتنی از ۱ مگابایت رم و ۱ مگابایت رم گرافیکی استفاده می‌کرد و می‌توانست ۳۶۰ هزار چند ضلعی را در هر ثانیه پردازش کند. این کنسول دنیای بازی‌های سه‌بعدی را پیش روی گیمرها قرار داد و تحولی بزرگ به وجود آورد. از CD استفاده می‌کرد و دیگر محدودیت کارتریج در آن دیده نمی‌شد.

از آن زمان تا امروز شاهد عرضه‌ی پلی‌استیشن ۲، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ بودیم و ساعت‌های زیادی را پای تلویزیون با این دستگاه‌ها سپری کردیم.

در ادامه شما را به دیدن تصاویر زیر دعوت می‌کنیم. مدل‌های مختلف کنسول‌های پلی‌استیشن که همه‌ی آن‌ها را به خاطر داریم.

PlayStation

PlayStation

PSOne

PSOne

PlayStation 2

PlayStation 2

3133103-ps2slim

PlayStation 2 Slim

PlayStation 3

PlayStation 3

PlayStation 3 Slim

PlayStation 3 Slim

3133106-ps3superslim

PlayStation 3 Super Slim

PlayStation 4

PlayStation 4

PlayStation 4 Slim

PlayStation 4 Slim

PlayStation 4 Pro
منبع:دیجی کالامگ