دنیای لوازم الکترونیک

برخاستن دود از تبلت سامسونگ در یک پرواز هوایی، به تغییر مسیر هواپیما منجر شد

بسیاری از خطوط هوایی سراسر جهان از مسافران خواسته اند که دستگاه گلکسی نوت ۷ خود را طی پروازها خاموش کنند و از شارژ کردن آن امتناع ورزند؛ تصمیمی که در راستای جلوگیری از انفجار نوت ۷ در هواپیما اتخاذ شده است. در حالی که تا به امروز هیچ گزارشی از انفجار گلکسی نوت ۷ در هواپیما به گوش نرسیده، اخیراً برخاستن دود از یکی از تبلت های سامسونگ، به تغییر مسیر هواپیما منجر شده است.

هواپیمای دلتا ۱۳۸ دیترویت به آمستردام بعد از برخاستن دود از یکی از صندلی ها، به سمت شهر منچستر انگلیس تغییر مسیر داد و به مدت ۲ ساعت در فرودگاه این شهر باقی ماند. مقامان دلتا و ایالات متحده می گویند که تبلت مورد اشاره به داخل صندلی افتاده و بعد از تغییر زاویه صندلی، با مشکل مواجه گشته است. بعد از مدتی، مسافران متوجه بویی ناخوشایند در پرواز می شوند و دود از میان صندلی بلند می شود.

بعد از این واقعه، هواپیما به سمت منچستر تغییر مسیر می دهد تا صندلی مورد اشاره تعویض شده و پس از دو ساعت، مسیر خود به سمت آمستردام را ادامه می دهد. سامسونگ مدتی بعد، بیانیه ای منتشر کرد و گفت که این حادثه، به هیچ وجه ارتباطی به گلکسی نوت ۷ نداشته و به احتمال زیاد، برخاستن دود ناشی از عاملی خارجی بوده است. این کمپانی کره ای همچنین در حال همکاری با دلتا است تا دلیل اصلی واقعه مشخص گردد.

چندی پیش بود که هواپیمایی هند خبر از برخاستن دود از یکی از موبایل های گلکسی نوت ۲ سامسونگ در پرواز سنگاپور به هند جنوبی داد. مقامات هواپیمایی مورد اشاره گفتند که این موبایل در کیف یکی از مسافران یافته شد و پیش از بروز مشکلی، در آب قرار گرفت تا هواپیما مسیر خود را طی کند.

منبع:دیجیاتو

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر