دنیای لوازم الکترونیک

آیفون ۸ با جدیدترین تکنولوژی‌های سامسونگ ساخته می‌شود

iphone-7-concept-image

در سه سال گذشته اپل از یک ظاهر یکسان برای ساخت آیفون ۶، آیفون ۶s و آیفون ۷ استفاده کرده است. همین موضوع باعث شده که خیلی از کاربران به اپل اعتراض کنند. شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که اپل به مناسبت دهمین سال عرضه‌ی آیفون به بازار، قصد دارد آیفون ۸ را با تغییرات اساسی راهی بازار کند. آیفونی که سال آینده راهی بازار می شود و خیلی‌ها از هم اکنون آن را یک محصول انقلابی همانند نسل اول آیفون می‌دانند. شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که آیفون سال آینده دیگر به دکمه‌ی خانه مجهز نیست و این دکمه به شکل مجازی روی گوشی قرار گرفته است. همچنین به احتمال زیاد پرچم‌دار سال آینده‌ی اپل از صفحه نمایش OLED ساخته سامسونگ استفاده خواهد کرد.

در جدید شایعات گفته شده که اپل قصد دارد از جدیدترین تکنولوژی صفحه نمایش OLED شرکت سامسونگ در آیفون ۸ استفاده کند که ALD یا Atomic Layer Deposition نام دارد. این تکنولوژی باعث می‌شود که بتوان به صفحه نمایش OLED بخش‌های جدیدی اضافه کرد که برابر عوامل طبیعی مانند هوا و آب مقاوم باشند و به همین دلیل طول عمر صفحه نمایش بیشتر می‌شود. شایعات می‌گویند که سامسونگ به سرعت روی این تکنولوژی کار می‌کند تا بتواند آن را برای استفاده در محصولات مختلف مخصوصا آیفون سال آینده آماده کند.

تکنولوژی جدید سامسونگ جایگزین تکنولوژی‌های قبلی می‌شود که در آن از چند لایه‌ی مختلف برای محافظت از صفحه نمایش استفاده می‌شد. این تکنولوژی ضخامت صفحه نمایش را هم کاهش می‌دهد و می‌توان شاهد تولید یک آیفون باریک‌تر هم باشیم. این محصول جدید سامسونگ می‌تواند کاری کند که گوشی جدید اپل ضد آب‌تر از آیفون ۷ بشود.

منبع:دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر