اخبار فیلم و سریال

احتمال عدم انتشار عناوین جدید سری بازی‌های AC و Far Cry سال ۲۰۱۷

ubisoft

ubisoft

سال ۲۰۱۶ اولین سالی بود که از سال ۲۰۰۹ شاهد عرضه یک نسخه جدید از سری بازی Assassin’s Creed نبودیم و انتظار می‌رود که در سال آینده شاهد بازی جدیدی از این سری باشیم اما دو تن از مدیران شرکت یوبی‌سافت به تازگی در مصاحبه‌های خود اعلام کرده‌اند که الزاماً در سال ۲۰۱۷ شاهد عرضه عناوین جدیدی از دو بازی Assassin’s Creed و Far Cry نخواهیم بود.

تامی فرانسوا از شرکت یوبی سافت در صحبت با آی‌جی‌ان اعلام کرد که عناوین جدیدی از هر دو بازی Assassin’s Creed و Far Cry در دست ساخت قرار دارند اما الزامی به ارائه آنها در سال ۲۰۱۷ وجود ندارد. او گفت:

ما پیش از عرضه این بازی‌ها به یکسال زمان برای بررسی آلفای این بازی‌ها زمان نیاز داریم. ما بدنبال فراهم کردن این موضوع هستیم. این موضوع را بدون پرده و رک و راست به شما می‌گویم، در واقع حتی نمیدانم که آیا من اجازه دارم چنین چیزهایی را به شما بگویم یا خیر. این هدفی است که ما بدنبال آن هستیم: کار برروی آلفا آن هم یکسال زودتر تا کیفیت بهتر و عیب‌زدایی بیشتری را داشته باشیم. پس اگر این بدین معنی باشد که عناوین جدید Assassin یا Far Cry در سال ۲۰۱۷ عرضه نشوند، بگذار نشوند.

آقای فرانسوا توضیح داد که وقتی از عبارت آلفا استفاده می‌کند منظور او عرضه یک دموی عمومی، یعنی کاری که به تازگی یوبی سافت با بازی For Honor صورت داد نیست. او توضیح داد که آلفا بدین منظور است که تمامی مراحل بجز نوآوری و عیب زدایی بازی به اتمام رسیده باشند. او گفت:

ما به یک آلفا در سریعترین زمان ممکن نیاز داریم چون زمان بیشتری را برای کارها در اختیار ما باقی خواهد گذاشت تا به عیب زدایی و بهبود بازی بپردازیم و همچنین زمان کافی برای اعمال تغییراتی در بازی خواهیم داشت.

از سوی دیگر ایو گیلموت در مصاحبه با گیم اسپات نیز اعلام کرده بود:

چیزی که ما در تولید بازی Assassin’s Creed بعدی دیده‌ایم فرصتی بود که می‌توانستیم این سری را به مرحله بعدی ببریم و رو به جلو حرکت دهیم. بنابراین تصمیم گرفتیم که هر چقدر زمان که لازم است خرج کنیم تا یک تجربه عالی را بسازیم. این زمان به این دلیل این امکان وجود داشت که بازی‌های دیگری نیز در اختیار داریم. پتانسیل عظیمی در این بازی وجود دارد تا این آی‌پی را متحول سازیم. بنابراین با خود گفتیم که باید روشمان را تغییر دهیم تا زمان بیشتری را داشته‌ باشیم و بتوانیم تجربه عالی‌تری را ارائه دهیم.

هر زمان که نسخه جدید این بازی آماده باشد، باز‌می‌گردد. آن زمان هم زمانی‌ است که احساس کنیم که چیزی در اختیار داریم.

گذشت سالی دیگر آن هم بدون بازی بزرگی چون Assassin’s Creed یک سورپرایز محسوب می‌شود اما این موضوع شامل بازی Far Cry نمی‌شود. بازی Far Cry Primal در اوایل سال جاری عرضه شد و این فرانچایز، فرانچایزی نیست که از آن انتظار ارائه سالانه وجود داشته باشد.

می‌دانیم که مجموعه Assassin’s Creed: The Ezio در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان ماه) برای دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد. این مجموعه شامل بهبودهایی در گرافیک سری بازی اتزیو خواهد شد اما این مجموعه شامل حالت چند نفره نمی‌باشد. این مجموعه در کنار یک بسته دانلودی مربوط به بخش تک نفره نامشخص و دو انیمیشین کوتاه به نام‌های Embers و Lineage عرضه خواهد شد.

عدم ارائه یک بازی Assassin’s Creed برای استودیوی سازنده فیلم آن یک خبر خوشحال کننده محسوب می‌گردد چراکه طبق توضیحات آقای گیلموت آنها با فضای بیشتری در بازار روبرو خواهند بود و این فرصت را خواهند داشت تا بهترین کار خود را برروی آن انجام دهند.

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر