اخبار فیلم و سریال

تاریخ اکران فیلم Silence ساخته Martin Scorsese

silence

silence

تازه‌ترین ساخته Martin Scorsese دسامبر امسال روی پرده سینماها می‌رود.

 به نقل از هنرآنلاین شرکت پارامونت فیلم “سکوت” (Silence) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی را از ۲۳ دسامبر (سوم دی) به طور محدود و از ژانویه ۲۰۱۷ به طور گسترده در آمریکای شمالی اکران می‌کند.

پارامونت اعتقاد دارد “سکوت” یکی از رقبای اسکار امسال است.

لیام نیسن، اندرو گارفیلد و آدام درایور در این فیلم بازی می‌کنند که از روی رمانی به قلم شوساکو اندو نویسنده ژاپنی که سال ۱۹۶۶ منتشر شد، ساخته شده است. داستان در قرن هفدهم روی می‌دهد و درباره دو کشیش یسوعی پرتغالی است که برای پیدا کردن معلم خود و تبلیغ مسیحیت راهی سفری پرمخاطره به ژاپن می‌شوند.

داستان “سکوت” در قرن هفدهم روی می‌دهد و درباره یک کشیش یسوعی پرتغالی است که وقتی به همراه گروهی از مسیحیان برای پیدا کردن معلم خود و ترویج مسیحیت به ژاپن می‌روند، با خشونت و آزار و اذیت روبرو می‌شوند.

به گزارش ورایتی، فیلمنامه را جی کاکس همکار اسکورسیزی در فیلم‌های “دار و دسته نیویورکی” و “عصر معصومیت” نوشته است.

بیش از دو دهه طول کشید تا اسکورسیزی، “سکوت” را مقابل دوربین ببرد و در این مدت در مقاطع مختلف چهره‌هایی مانند دانیل دی-لوییس، بنیسیو دل تورو و گائل گارسیا برنال درگیر این پروژه شدند، اما به خاطر کارهای دیگر آن را ترک کردند. تأمین بودجه ۵۰ میلیون دلاری فیلم هم کار دشواری بود.

فیلمبرداری “سکوت” اوایل سال ۲۰۱۵ در تایوان به پایان رسید. لیام نیسن که پیش از این در فیلم “دار و دسته نیویورکی” هم با اسکورسیزی همکاری کرد، برای بازی در فیلم جدید او ۲۰ پوند (۹٫۷ کیلوگرم) وزن کم کرد.

اسکورسیزی سال گذشته در یک نشست خبری در تایوان گفت بیش از ۲۵ سال پیش رمان “سکوت” را خواند و در این مدت همیشه به دنبال راهی بود که این رمان را به فیلم برگرداند. او همچنین گفت با مضامین رمان اندو عمیقاً ارتباط برقرار می‌کند.

او گفت: مسئله‌ای که شوساکو اندو در کتاب “سکوت” طرح کرده است، از وقتی خیلی خیلی جوان بودم در زندگی‌ام مطرح بوده است. مذهب نقش زیادی در زندگی من داشته است. من در یک خانواده کاتولیک با اعتقادات شدید بزرگ شدم… نکته دیگر این که ما چگونه می‌خواهیم زندگی خود را برابر با اعتقادات مسیحی هدایت کنیم… بنابراین وقتی در ۱۹۸۸ کتاب “سکوت” را خواندم مجذوب آن شدم.

پروژه جدید اسکورسیزی ژانویه ۲۰۱۵ خبرساز شد و این زمانی بود که یک کارگر ساختمانی بر اثر فرو ریختن سقف هنگام ساختن سازه‌های چوبی، جان خود را از دست داد. در آن حادثه دو نفر نیز مجروح شدند.

اسکورسیزی آخرین بار فیلم “گرگ وال استریت” را روی پرده سینماها داشت. او ۱۲ بار نامزد اسکار شد و در ۲۰۰۷ برای “مردگان” با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مارک والبرگ و جک نیکلسن این جایزه را دریافت کرد.

منبع:آریا فیلم

درباره نویسنده

محمد تقوی مهر

محمد تقوی مهر

با سلام
دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم.علاقه زیادی به دنیای مجازی و بازی های رایانه ای و تکنولوژی و همچنین دیدن فیلم و سریال و تحلیل آن دارم.
خوشحال میشم نظراتتون رو درباره مطالبم بدونم.

ارسال نظر