فناوری اطلاعات و IT

گوگل در حال آزمایش سیستم عامل اندرومدا است

Nexus-9-1

دیروز در خبرها به این موضوع اشاره شده بود که گوگل در حال ساخت یک سیستم عامل جدید است که با ترکیب اندروید و کروم به وجود آمده است. این سیستم عامل قرار است در مراسم ویژه‌ی این شرکت که هفته‌ی آینده برگزار می‌شود، معرفی بشود. سیستم عامل جدید گوگل که با نام «اندرومدا» (Andromeda) ساخته می‌شود، روی چند دستگاه مختلف از جمله تبلت نکسوس ۹ در حال آزمایش است.

گوگل سیستم عامل اندرومدا را روی تبلت نکسوس ۹ تست کرد.

براساس اطلاعات به دست آمده این سیستم عامل جدید با نام Nougat AOSP شناخته می‌شود و برای بررسی عملکرد گرافیکی روی تبلت نکسوس ۹ مورد آزمایش قرار گرفته است. براساس اطلاعات به دست آمده به نظر می‌رسد که این سیستم عامل روی دستگاه‌هایی نصب می‌شو که در آزمایش‌های بنچمارک بتواند امتیاز ۸ به بالا را کسب کند.

تبلت نکسوس ۹ از جمله محصولاتی بود که امتیاز ۸٫۸ را دریافت کرده بود. این محصول از تراشه‌ی Tegra K1 شرکت NVIDIA استفاده می‌کرد و به همین دلیل قدرت گرافیکی خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌داد.

حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که سیستم عامل جدید گوگل چه ویژگی‌هایی دارد و به چه صورت دنیای تبلت، موبایل و کامپیوترهای کروم را با هم ترکیب می‌کند.

منبع: دیجی کالامگ

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر