فناوری اطلاعات و IT

رخنه‌ی اطلاعاتی بزرگ یاهو به‌زودی تایید خواهد شد

راه نجات یاهو

همه‌چیز برای شرکت رو به افول یاهو ممکن است بدتر از پیش شود. به‌تازگی گزارشی منتشر شده که مدعی‌ست یاهو به‌زودی یک رخنه‌ی امنیتی عظیم به سیستم‌هایش را تایید می‌کند و از به خطر افتادن اطلاعات شخصی صدها میلیون از کاربرانش خبر خواهد داد. فعلا جزییات این رخنه‌ی اطلاعاتی مشخص نیست ولی گزارش‌ها حاکی از این هستند که این هک، گسترده و جدی بوده است.

تایید یا تکذیب یاهو درخصوص خبر رخنه اطلاعاتی به این شرکت، تا دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده به‌طور رسمی اعلام می‌شود.

سایت Recode با توجه به اطلاعاتی که از منابع نزدیک به ماجرا به دست آورده، گزارش داده است که یاهو به زودی این رخنه‌ی امنیتی عظیم را تایید خواهد کرد. چندی پیش بعد از اینکهچند هکر مدعی شده بودند به اطلاعات ۲۰۰ میلیون از کاربران یاهو دسترسی پیدا کرده‌اند و حتی یکی از هکرها پیشنهاد فروش آنها را در اینترنت داده بود، یاهو اعلام کرد که در حال تحقیق و بررسی این رخنه امنیتی بالقوه است.

یکی از منابع که با نویسنده صحبت کرده است می‌گوید که این رخنه امنیتی «به همین بدی» است و حتی ممکن است از این هم بدتر باشد. یاهو هنوز این گزارش را تایید نکرده است اما انتظار می‌رود تا دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده به‌طور رسمی اعلام شود.

حالا باید منتظر ماند و دید که اعلام رسمی این موضوع چه پیامد‌هایی دارد و چه تاثیری روی پیشنهاد ۴٫۸ میلیارد دلاری شرکت ورایزن برای خرید یاهو خواهد گذاشت.

منبع :دیجیکالا

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر