دانلود افزونه وردپرس

آپارات یک سرویس اشتراک ویدئو ایرانی است که چند سالی از فعالیت آن می‌گذرد و با توجه به اینکه سرویس یوتیوب در ایران در دسترس نیست توانسته است تا مورد توجه کاربران فارسی زبان قرار بگیرد، که وبمستران و صاحبان کسب و کار وردپرسی نیز برای کاهش مصرف منابع هاست خود اقدام به انتشار ویدئوهای خود در این سرویس می‌کنند.
این سرویس به صورت افزونه در وردپرس موجود است که یکی از افزونه های آن با عنوان آپارات در وردپرس را بررسی کردیم و اما در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا آخرین ویدئوهای آپارات در وردپرس و کانال مخصوص به خود را در سایت نمایش دهید.

ویدئوهای آپارات در وردپرس با افزونه Aparat for WordPress

Aparat for wordpress - ویدئوهای آپارات در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Aparat for WordPress در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از آن می‌توانید ویدئوهای آپارات در وردپرس را در قالب یک ابزارک در سایت وردپرسی خود نمایش داده و علاوه بر آن قادر خواهید بود تا با استفاده از دکمه نمایش ویدئو، ویدئوهای آپارات را در سایت خود نمایش دهید.
این افزونه تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱۰۰ نصب فعال را در مخزن وردپرس ازآن خود نماید.

در ادامه بخوانید  ایجاد صفحه در دست تعمیر با Under Construction

نصب و راه اندازی

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با عنوان تنظیمات آپارات افزوده  خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

تنظیمات ابزارک - ویدئوهای آپارات در وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تنظیمات افزونه را مطابق نیاز خود سفارشی سازی کنید.

بازکردن در زبانه جدید: در این بخش می‌توانید انتخاب کنید که با کلیک بر روی ویدئو در لینک ویدئو در تب جدید باز شود و یا در همان تب که کاربر در آن قرار دارد. پیشنهاد می‌کنم برای بهبود بانس‎ریت سایت آن را بر روی حالت باز کردن پیوند در پنجره جدید قرارر  دهید.
طول تصویر، ارتفاع تصویر و درصد تصویر: در این بخش‌ها اندازه دلخواه خود را برای تصاویر ویدئو تعیین کنید. در بخش طول تصویر دوم که به صورت درصدی قرار دارد می‌توانید درصد اندازه تصاویر را وارد کنید تا به صورت درصدی نسبت به سایز اصلی آنها نمایش داده شوند.
تصویر دلخواه: اگر ویدئویی در کانال خود دارید که بدون تصویر است در این بخش می‌توانید یک تصویر دلخواه انتخاب کنید تا ویدئوهای آپارات در وردپرس به همراه تصویر مورد نظر نمایش داده شود.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و به مسیر نمایش> ابزارک‌ها مراجعه کرده و بر روی ابزارک آپارات برای وردپرس کلیک کرده و در  مکان مورد نظر قرار دهید. سپس مشابه تصویر زیر اطلاعات مربوط به ابزارک را در آن وارد کنید.

در ادامه بخوانید  مدیریت صفحه پرداخت در ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

ابزارک- ویدئوهای آپارات در وردپرس

در بخش شناسه کانال نام کاربری کانال خود در آپارات را وارد کرده و سپس در بخش تعداد ویدئو تعیین کنید که چه تعدادی از آخرین ویدئوهای کانال را می‌خواهید تا در ابزارک نمایش داده شود.
در نهایت با ذخیره کردن ابزارک مشابه تصویر زیر خواهید دید که آخرین ویدئوهای کانال آپارات در مکان مورد نظر نمایش داده خواهند شد.

آخرین ویدئوها- ویدئوهای آپارات در وردپرس

نمایش ویدئو آپارات در وردپرس

یکی از قابلیت‌های این افزونه این است که با نصب آن دکمه‌ای مشابه تصویر زیر در ویرایشگر وردپرس افزوده خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید ویدئوهای آپارات در وردپرس را در نوشته، برگه و هر نوع پست تایپ سفارشی که در سایت وردپرسی خود دارید نمایش دهید.

شورت کد - ویدئوهای آپارات در وردپرس

برای افزودن ویدئوهای آپارات در وردپرس پس از کلیک بر روی دکمه آپارات ویرایشگر پنجره‌ای به صورت لایت‌باکس باز خواهد شد.
شناسه ویدئوهای آپارات بعد از عبارت V در آنها می‌باشد. به عنوان مثال ویدئویی تحت عنوان چرا وردپرس؟ در کانال آپارات همیار وردپرس با آدرس http://www.aparat.com/v/ghLAt قرار دارد، شناسه این ویدئو عبارت است از ghLAt که در آخرین بخش URL قرارر  گرفته است.

پس از درج شناسه ویدئو اندازه دلخواه خود را برای سایز نمایش ویدئو انتخاب کنید. در حالت عادی این اندازه بر روی ۶۰۰ پیکسل قرار گرفته است.

در ادامه بخوانید  آیکون خاص برای هر دسته

نتیجه ی عملکرد - ویدئوهای آپارات در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید ویدئوهای آپارات در وردپرس با اندازه تعیین شده در صفحه مورد نظر نمایش داده خواهد شد.

شاد باشید..

دانلود                                     صفحه افزونه

درباره نویسنده

رضا ترکی

رضا ترکی

با سلام
رضا ترکی هستم کارشناس رشته ریاضیات.
از نوجوانی علاقه بسیار زیادی به طراحی گرافیک و کامپیوتر داشتم. اکنون در اینترنت با نام گرافیست مسلمان به طراحی پوسترهای فرهنگی و مذهبی می پردازم.
همچنین در انجام امور تحت وب تخصص هایی پیدا کرده ام که به مرور زمان آن ها را در اختیار همه قرار خواهم داد.

ارسال نظر